LCFE080602H900TG
Mfr.Part #
LCFE080602H900TG
Package / Case
0302 (0806 Metric), 6 Lead
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD
Impedance @ Frequency :
90Ohm @ 100MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating (Max) :
100mA
Voltage - Rated DC :
5V
DC Resistance (DCR) (Max) :
8Ohm
Published :
Series :
LCFE
Size / Dimension :
0.034Lx0.026W 0.87mmx0.67mm
Package / Case :
0302 (0806 Metric), 6 Lead
Reach Compliance Code :
Unknown
Height (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
ESD
Datasheets
LCFE080602H900TG
Littelfuse LCFE080602H900TG
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD