LCCI0402J68NGTAR
Mfr.Part #
LCCI0402J68NGTAR
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 68NH 200MA 1.2 OHM SMD
Inductance :
68 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Test Frequency :
100 MHz
Height :
0.5 mm
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
800MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Width :
0.5 mm
Current Rating (Amps) :
200 mA
Length :
1 mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Self Resonant Frequency :
800 MHz
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Datasheets
LCCI0402J68NGTAR
KYOCERA AVX LCCI0402J68NGTAR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD