LCCI0201S1N3GTAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LCCI0201S1N3GTAR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.3NH 600MA 140MOHM SM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
100 MHz
Diameter :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Inductance :
1.3 nH
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Type :
Multilayer
Ratings :
Termination Style :
SMD/SMT
Application :
COMMERCIAL
RoHS :
Details
Product Category :
RF Inductors - SMD
Product Type :
Fixed Inductors
Package :
Digi-Reel?
Material - Core :
Ceramic
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Brand :
Termination :
Standard
Saturation Current :
Packaging :
MouseReel
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Self Resonant Frequency :
10 GHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series :
LCCI
Mounting Style :
PCB Mount
Features :
Product Status :
Active
Width :
0.3 mm
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Height :
0.3 mm
Length :
0.6 mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Current Rating (Amps) :
600 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product :
RF Inductors
Tolerance :
±0.3nH
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Supplier Device Package :
Datasheets
LCCI0201S1N3GTAR
KYOCERA AVX LCCI0201S1N3GTAR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD