LCCI0402J18NGTAR
Mfr.Part #
LCCI0402J18NGTAR
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 18NH 300MA 650MOHM SMD
Length :
1 mm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps) :
300 mA
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Width :
0.5 mm
Self Resonant Frequency :
2.2 GHz
Inductance :
18 nH
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Test Frequency :
100 MHz
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Tolerance :
±5%
Height :
0.5 mm
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Details
Core Material :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Datasheets
LCCI0402J18NGTAR
KYOCERA AVX LCCI0402J18NGTAR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD