LBR2518T4R7MV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LBR2518T4R7MV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 345MA 100MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Application :
RF INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Height :
1.8mm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Current Rating :
345mA
Termination :
SMD/SMT
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shielding :
Unshielded
Inductance :
4.7μH
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Case Code (Metric) :
Series :
LB, R Type
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Max DC Current :
345mA
HTS Code :
Core Material :
Ferrite
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Type :
Wirewound
Test Frequency :
7.96MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
LBR2518T4R7MV
TAIYO YUDEN LBR2518T4R7MV
LBR2518T4R7MV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD