L75R-Y24-2216
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L75R-Y24-2216
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LED IND YELLOW 24V 6" WIRE LEAD
Manufacturer :
Product Category :
Published :
Lamp Color :
Yellow
Voltage :
24V
Termination :
Wire Leads
Series :
L75
Termination Style :
Wire Leads - 6 (152.40mm)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Panel Cutout Dimensions :
0.38 (9.65mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
DC
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lens Style :
Round with Domed Top
Panel Cutout Shape :
Round
Type :
LED
Datasheets
L75R-Y24-2216
Introducing Visual Communications Company, LLC L75R-Y24-2216 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:24V, Type:LED, L75R-Y24-2216 pinout, L75R-Y24-2216 datasheet PDF, L75R-Y24-2216 amp .Beyond Visual Communications Company, LLC L75R-Y24-2216 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING