L75R-G12-2212T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L75R-G12-2212T
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
INCANDESCENT PANEL INDICATOR 12V
Manufacturer :
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
DC
Panel Cutout Shape :
Round
Termination Style :
Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
Type :
Incandescent
Lens Style :
Round with Domed Top
Published :
Panel Cutout Dimensions :
0.38 (9.65mm)
Lens Color :
Green
Voltage :
12V
Mount :
Solder
Series :
L75
Datasheets
L75R-G12-2212T
Introducing Visual Communications Company, LLC L75R-G12-2212T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Incandescent, Voltage:12V, L75R-G12-2212T pinout, L75R-G12-2212T datasheet PDF, L75R-G12-2212T amp .Beyond Visual Communications Company, LLC L75R-G12-2212T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING