L6R36DM-090-C14
Mfr.Part #
L6R36DM-090-C14
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 36W
Stock
73
In Stock :
73
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
Tri-Mag®, L6R36DM (36W)
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.1mmx50.0mmx33.0mm
Power (Watts) :
36W
Applications :
Medical
Factory Lead Time :
14 Weeks
No Load Power Consumption :
150mW Max
Efficiency :
Level VI
Current - Output (Max) :
4A
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Output :
9V
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm