L6R300D-480
Mfr.Part #
L6R300D-480
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 300W
Stock
70
In Stock :
70
Power (Watts) :
300W
Cord Length :
47.2 1.20m
Weight :
3.5lbs 1.6kg
Current - Output (Max) :
6.25A
No Load Power Consumption :
500mW Max
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output :
48V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
Tri-Mag®, L6R300D (300W)
Size / Dimension :
10.00Lx4.57W x 1.85 H 254.0mmx116.0mmx47.0mm
Approval Agency :
CE, CUL, UL
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Factory Lead Time :
14 Weeks
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Input :
90V~264VAC