L6R36DM-050-C14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L6R36DM-050-C14
Manufacturer
Tri-Mag, LLC
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Tri-Mag, LLC
Product Category :
Efficiency :
Level VI
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
0°C~40°C
Form :
Desktop (Class I)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Output :
5V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.1mmx50.0mmx33.0mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Applications :
Medical
No Load Power Consumption :
150mW Max
Power (Watts) :
25W
Input Connector :
IEC 320-C14
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
90V~264VAC
Series :
Tri-Mag®, L6R36DM (36W)
Current - Output (Max) :
5A