L6R36-090
Mfr.Part #
L6R36-090
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 36W
Efficiency :
Level VI
Voltage - Output :
9V
Region Utilized :
North America
Series :
Tri-Mag®, L6R36 (36W)
Form :
Wall Mount (Class II)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
4A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
3.82Lx1.77W x 1.52 H 97.0mmx45.0mmx38.6mm
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
CUL, UL
Power (Watts) :
36W
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW Max
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Input Connector :
NEMA 1-15P
Voltage - Input :
90V~264VAC