L0603CR33MSMST
Mfr.Part #
L0603CR33MSMST
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Fixed Inductors
Diameter :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Test Frequency :
25 MHz
Saturation Current :
Application :
COMMERCIAL
RoHS :
Details
Packaging :
MouseReel
Inductance :
330 nH
Tolerance :
20 %
Termination :
Standard
Product Status :
Last Time Buy
Mounting Style :
PCB Mount
Width :
0.8 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Series :
L-SMS
Length :
1.6 mm
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Product Category :
RF Inductors - SMD
Product Type :
Fixed Inductors
Height :
0.8 mm
Shielding :
Shielded
Package :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Self Resonant Frequency :
125 MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Core Material :
Ferrite
Product :
RF Inductors
Type :
Multilayer
Termination Style :
SMD/SMT
Datasheets
L0603CR33MSMST
L0603CR33MSMST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD