L0603100FHLTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L0603100FHLTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 300MA 450MOHM SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Rated Current-Max :
0.2A
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Type :
Thin Film
JESD-609 Code :
e0
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
10nH
Height Seated (Max) :
0.028 0.71mm
Number of Functions :
1
Series :
Accu-L®
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
13
Composition :
Thin Film
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Non-Magnetic
Q @ Freq :
28 @ 450MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
450MHz
Terminal Finish :
TIN LEAD
Case Code (Imperial) :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating :
300mA
DC Resistance (DCR) :
450mOhm Max
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Frequency - Self Resonant :
3.5GHz
Lead Free :
Lead Free
Test Frequency :
450MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Datasheets
L0603100FHLTR
KYOCERA AVX L0603100FHLTR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD