L06031R8CGWTR
Mfr.Part #
L06031R8CGWTR
Description
FIXED IND 1.8NH 1A 70 MOHM SMD
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
DC Current :
1A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR
Current Rating :
1A
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
14 Weeks
Q @ Freq :
20 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant :
10GHz
WRAPAROUND
Max DC Current :
1A
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR
Thickness :
610μm
Case Code (Metric) :
Inductance :
1.8nH
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Height :
610μm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Pbfree Code :
No
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1, 0.2 NANO HENRY
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Tolerance :
±0.2nH
Military Standard :
Not
Test Frequency :
450MHz
Height Seated (Max) :
0.028 0.71mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
910μm
Q Factor :
20
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
L06031R8CGWTR
KYOCERA AVX L06031R8CGWTR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD