L06031R5CGWTR
Mfr.Part #
L06031R5CGWTR
Description
FIXED IND 1.5NH 1A 60 MOHM SMD
HTS Code :
Max DC Current :
1A
Depth :
910μm
Height Seated (Max) :
0.028 0.71mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Current :
1A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
RF INDUCTOR
Height :
610μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR
Case Code (Imperial) :
Q Factor :
26
Military Standard :
Not
Q @ Freq :
26 @ 450MHz
Construction :
RECTANGULAR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Test Frequency :
450MHz
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Thin Film
Thickness :
610μm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Current Rating :
1A
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Pbfree Code :
No
Published :
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1, 0.2 NANO HENRY
Tolerance :
±0.2nH
Inductance :
1.5nH
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
L06031R5CGWTR
KYOCERA AVX L06031R5CGWTR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD