L04021R5AHN
Mfr.Part #
L04021R5AHN
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5NH 400MA 200MOHM SM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.039Lx0.023W 1.00mmx0.58mm
Number of Functions :
1
Series :
Accu-L® 0402
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Shielding :
No
Current Rating :
400mA
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Thin Film
Inductance :
1.5nH
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.05nH
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Frequency - Self Resonant :
18GHz
Construction :
RECTANGULAR
Material - Core :
Non-Magnetic
Test Frequency :
450MHz
Q @ Freq :
20 @ 450MHz
Inductance Frequency - Test :
450MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RF INDUCTOR
Pbfree Code :
DUAL ENDED
HTS Code :
Rated Current-Max :
0.4A
Datasheets
L04021R5AHN
KYOCERA AVX L04021R5AHN
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD