L04021R0AHN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L04021R0AHN
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1NH 500MA 150 MOHM SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
Accu-L® 0402
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Test Frequency :
450MHz
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
1nH
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
No
Size / Dimension :
0.039Lx0.023W 1.00mmx0.58mm
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Q @ Freq :
20 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant :
20GHz
Inductance Frequency - Test :
450MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Thin Film
Current Rating :
500mA
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Rated Current-Max :
0.5A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.05nH
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Material - Core :
Non-Magnetic
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Packing Method :
TR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Datasheets
L04021R0AHN
KYOCERA AVX L04021R0AHN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD