KTS251B154K32N0T00
Mfr.Part #
KTS251B154K32N0T00
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210
Ceramic Capacitors
Depth :
2.5mm
Pbfree Code :
yes
Thickness :
2.5908mm
Mount :
Surface Mount
Height :
2.6mm
Series :
NTS
Published :
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.102 2.60mm
Voltage :
250V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Capacitance :
0.15μF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Introducing Ceramic Capacitors United Chemi-Con KTS251B154K32N0T00 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:250V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:1210 (3225 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, KTS251B154K32N0T00 pinout, KTS251B154K32N0T00 datasheet PDF, KTS251B154K32N0T00 amp .Beyond Ceramic Capacitors United Chemi-Con KTS251B154K32N0T00 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
United Chemi-Con KTS251B154K32N0T00
NTS 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
KTS251B154K32N0T00 Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
KTS251B154K32N0T00 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm