KTD500B105M32A0T00
Mfr.Part #
KTD500B105M32A0T00
Description
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Capacitance :
1μF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Radial
Height :
6mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Straight
Depth :
3.5mm
Introducing Ceramic Capacitors United Chemi-Con KTD500B105M32A0T00 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, Operating Temperature:-55°C~125°C, KTD500B105M32A0T00 pinout, KTD500B105M32A0T00 datasheet PDF, KTD500B105M32A0T00 amp .Beyond Ceramic Capacitors United Chemi-Con KTD500B105M32A0T00 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
NTD 1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
KTD500B105M32A0T00 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
KTD500B105M32A0T00 Features
a size/dimension of 0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm