KRPSA10.1SFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KRPSA10.1SFT
Manufacturer
Littelfuse
Description
RELAY TIME DELAY 0.10S 10A 125V
Stock
7
In Stock :
7
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Time Delay Relays
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination Style :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Relay Type :
Mechanical Relay
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
KRPS
Delay Time :
Fixed, 0.10 Sec
Function :
Off-Delay, On-Delay
Timing Adjustment Method :
FIXED
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 125VAC