KNP2WSJR-52-100R
Mfr.Part #
KNP2WSJR-52-100R
Description
RES 100 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Resistance :
100Ohm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
KNP2WSJR-52-100R
YAGEO KNP2WSJR-52-100R
100Ohm, 2W, Wirewound,