KNP2WSJR-52-0R91
Mfr.Part #
KNP2WSJR-52-0R91
Description
RES 0.91 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
910mOhm
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
KNP2WSJR-52-0R91
YAGEO KNP2WSJR-52-0R91
910mOhm, 2W, Wirewound,