KNP2WSJB-73-68R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP2WSJB-73-68R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 68 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Package / Case :
Axial
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Packaging :
Bulk
Resistance :
68Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Series :
KNP
Datasheets
KNP2WSJB-73-68R
YAGEO KNP2WSJB-73-68R
68Ohm, 2W, Wirewound,