KNP2WSJB-73-470R
Mfr.Part #
KNP2WSJB-73-470R
Description
RES 470 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
470Ohm
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
KNP2WSJB-73-470R
YAGEO KNP2WSJB-73-470R
470Ohm, 2W, Wirewound,