KNP2WSJB-73-0R82
Mfr.Part #
KNP2WSJB-73-0R82
Description
RES 0.82 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Resistance :
820MOhm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
KNP2WSJB-73-0R82
YAGEO KNP2WSJB-73-0R82
820mOhm, 2W, Wirewound,