KNP2WSJB-73-0R36
Mfr.Part #
KNP2WSJB-73-0R36
Description
RES 0.36 OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
360mOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
KNP2WSJB-73-0R36
YAGEO KNP2WSJB-73-0R36
360mOhm, 2W, Wirewound,