KNP2WSJB-52-30R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP2WSJB-52-30R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 30 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
2W
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Wirewound
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
KNP
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
30Ohm
Number of Terminations :
2
Datasheets
KNP2WSJB-52-30R
YAGEO KNP2WSJB-52-30R
30Ohm, 2W, Wirewound,