KNP2WSJB-52-12R
Mfr.Part #
KNP2WSJB-52-12R
Description
RES 12 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
12Ohm
Datasheets
KNP2WSJB-52-12R
YAGEO KNP2WSJB-52-12R
12Ohm, 2W, Wirewound,