KNP2WSJB-52-0R33
Mfr.Part #
KNP2WSJB-52-0R33
Description
RES 0.33 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
330mOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
KNP2WSJB-52-0R33
YAGEO KNP2WSJB-52-0R33
330mOhm, 2W, Wirewound,