KNP2WSJB-52-0R12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP2WSJB-52-0R12
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.12 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations :
2
Resistance :
120mOhm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
2W
Series :
KNP
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Datasheets
KNP2WSJB-52-0R12
YAGEO KNP2WSJB-52-0R12
120mOhm, 2W, Wirewound,