KNP200JR-73-0R36
Mfr.Part #
KNP200JR-73-0R36
Description
RES 0.36 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
360mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Datasheets
KNP200JR-73-0R36
YAGEO KNP200JR-73-0R36
360mOhm, 2W, Wirewound,