KNP200JR-73-0R27
Mfr.Part #
KNP200JR-73-0R27
Description
RES 0.27 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
270mOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
KNP200JR-73-0R27
YAGEO KNP200JR-73-0R27
270mOhm, 2W, Wirewound,