KNP200JB-73-3R3
Mfr.Part #
KNP200JB-73-3R3
Description
RES 3.3 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
3.3Ohm
Published :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
KNP200JB-73-3R3
YAGEO KNP200JB-73-3R3
3.3Ohm, 2W, Wirewound,