KNP200JB-52-1R5
Mfr.Part #
KNP200JB-52-1R5
Description
RES 1.5 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
1.5Ohm
Packaging :
Bulk
Datasheets
KNP200JB-52-1R5
YAGEO KNP200JB-52-1R5
1.5Ohm, 2W, Wirewound,