KNP200JB-52-11R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP200JB-52-11R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 11 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Series :
KNP
Resistance :
11Ohm
Composition :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
KNP200JB-52-11R
YAGEO KNP200JB-52-11R
11Ohm, 2W, Wirewound,