KNP1WSJT-52-4R7
Mfr.Part #
KNP1WSJT-52-4R7
Description
RES 4.7 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Resistance :
4.7ohm
Not Applicable
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Flame Retardant Coating, Safety
Mount :
Through Hole
Datasheets
KNP1WSJT-52-4R7
YAGEO KNP1WSJT-52-4R7
Through Hole 4.7Ohm, Wirewound,