KNP1WSJT-52-0R16
Mfr.Part #
KNP1WSJT-52-0R16
Description
RES 0.16 OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
160mOhm
Datasheets
KNP1WSJT-52-0R16
YAGEO KNP1WSJT-52-0R16
160mOhm, 1W, Wirewound,