KNP1WSJR-52-9R1
Mfr.Part #
KNP1WSJR-52-9R1
Description
RES 9.1 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
9.1Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP1WSJR-52-9R1
YAGEO KNP1WSJR-52-9R1
9.1Ohm, 1W, Wirewound,