KNP1WSJR-52-5R6
Mfr.Part #
KNP1WSJR-52-5R6
Description
RES 5.6 OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
5.6Ohm
Datasheets
KNP1WSJR-52-5R6
YAGEO KNP1WSJR-52-5R6
5.6Ohm, 1W, Wirewound,