KNP1WSJR-52-360R
Mfr.Part #
KNP1WSJR-52-360R
Description
RES 360 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
360Ohm
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP1WSJR-52-360R
YAGEO KNP1WSJR-52-360R
360Ohm, Wirewound,