KNP1WSJR-52-2R4
Mfr.Part #
KNP1WSJR-52-2R4
Description
RES 2.4 OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
2.4Ohm
Datasheets
KNP1WSJR-52-2R4
YAGEO KNP1WSJR-52-2R4
2.4Ohm, 1W, Wirewound,