KNP1WSJR-52-0R24
Mfr.Part #
KNP1WSJR-52-0R24
Description
RES 0.24 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
240mOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Datasheets
KNP1WSJR-52-0R24
YAGEO KNP1WSJR-52-0R24
240mOhm, 1W, Wirewound,