KNP1WSJB-52-620R
Mfr.Part #
KNP1WSJB-52-620R
Description
RES 620 OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
620Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
KNP1WSJB-52-620R
YAGEO KNP1WSJB-52-620R
620Ohm, 1W, Wirewound,