KNP1WSJB-52-470R
Mfr.Part #
KNP1WSJB-52-470R
Description
RES 470 OHM 5% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Package / Case :
Resistance :
470Ohms
Datasheets
KNP1WSJB-52-470R
YAGEO KNP1WSJB-52-470R
470Ohms, 1W, Wirewound,