KNP1WSJB-52-200R
Mfr.Part #
KNP1WSJB-52-200R
Description
RES 200 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Resistance :
200Ohms
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
KNP1WSJB-52-200R
YAGEO KNP1WSJB-52-200R
200Ohms, 1W, Wirewound,