KNP1WSJB-52-100R
Mfr.Part #
KNP1WSJB-52-100R
Description
RES 100 OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Resistance :
100Ohm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Datasheets
KNP1WSJB-52-100R
YAGEO KNP1WSJB-52-100R
100Ohm, 1W, Wirewound,