KNP100JT-73-7R5
Mfr.Part #
KNP100JT-73-7R5
Description
RES 7.5 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Package / Case :
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
7.5Ohms
Datasheets
KNP100JT-73-7R5
YAGEO KNP100JT-73-7R5
7.5Ohms, 1W, Wirewound,