KNP100JT-73-2R7
Mfr.Part #
KNP100JT-73-2R7
Description
RES 2.7 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Supplier Device Package :
Resistance :
2.7Ohms
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
KNP100JT-73-2R7
YAGEO KNP100JT-73-2R7
2.7Ohms, 1W, Wirewound,