KNP100JT-73-270R
Mfr.Part #
KNP100JT-73-270R
Description
RES 270 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
270Ohms
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Datasheets
KNP100JT-73-270R
YAGEO KNP100JT-73-270R
270Ohms, 1W, Wirewound,