KNP100JT-52-68R
Mfr.Part #
KNP100JT-52-68R
Description
RES 68 OHM 5% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
68Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Datasheets
KNP100JT-52-68R
YAGEO KNP100JT-52-68R
68Ohm, 1W, Wirewound,